DISCO DANCE

DISCIPLÍNY POSTUPOVÉ:
DISCO DANCE FORMACE /extraliga, 2. liga/ –  děti, junioři, dospělí
DISCO DANCE MALÉ FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí
DISCO SHOW FORMACE /extraliga, 2. liga/ –  děti, junioři, dospělí
DISCO SHOW PRODUKCE /extraliga/ – bez omezení věků
DOSPĚLÍ 2 DISCO FORMACE /extraliga/ –  dospělí 2
HOBBY DISCO FORMACE /začínající, hobby/ –  mini, děti, junioři, dospělí
HOBBY DISCO DANCE MALÉ FORMACE /začínající, hobby/ – mini, děti, junioři, dospělí 

VĚKOVÉ KATEGORIE:
MINI (mini věková kategorie – MINI): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 8 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
DĚTI (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 12 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
JUNIOŘI (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 13 let a maximálně 16 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší nebo o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
DOSPĚLÍ (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 17 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší.
DOSPĚLÍ 2 (hlavní věková kategorie 2 – HVK 2): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 31 let věku.

POČET TANEČNÍKŮ:
FORMACE: 8 – 24 tanečníků
MALÉ FORMACE: 4 – 12 tanečníků
PRODUKCE: 25 a více tanečníků

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
Formace, malé formace: 2:00 – 4:00 minuty
Produkce: 4:00 – 8:00 minut

Plná verze pravidel ZDE


DISCIPLÍNY OPEN /při MČR 21. – 24. 5. 2020/:
STREET A DISCO SHOW SÓLO – Mini kids, Children, Juniors, Adults
STREET A DISCO SHOW DUO – Children, Juniors, Adults
STREET SHOW MALÁ SKUPINA – Mini kids, Children, Juniors, Adults, Adults 2
DISCO SHOW MALÁ SKUPINA – Mini kids, Children, Juniors, Adults, Adults 2

VĚKOVÉ KATEGORIE:
MINI KIDS (mini věková kategorie – MINI): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 8 let věku.
CHILDREN (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 12 let věku.
JUNIORS (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 13 let a maximálně 16 let věku.
ADULTS (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 17 let věku.
ADULTS 2 (hlavní věková kategorie 2 – HVK 2): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 31 let věku.

Do duet a malých skupin (s vyjímkou ADULTS 2) je možné zařadit i soutěžící maximálně o 2 roky mladší než je daná věková kategorie. Podmínkou je, že tito soutěžící mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících v soutěžní jednotce.
Tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 2 roky.

POČET TANEČNÍKŮ:
SÓLO: 1 tanečník
DUO: 2 tanečníci
MALÁ SKUPINA: 3 – 7 tanečníků

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
SÓLO, DUO: 1:45 – 2:15 minuty
MALÁ SKUPINA: 2:30 – 3:00 minuty

Plná verze pravidel ZDE