COUPLE DANCE – SÓLO, DUO, PÁR, MALÁ SK.

DISCIPLÍNY – SÓLO, DUO, PÁR, MALÁ SKUPINA:

SaTP nekryjí všechny disciplíny (nebo věkové kategorie) departementu Couple dance IDO (viz www.ido-dance.com – Rules – Competition rules). V případě, že kdokoliv bude chtít získat nominaci na mezinárodní soutěže IDO v některé z nepopsaných disciplín (nebo věkových kategorií), může o to požádat mezinárodní úsek CDO, který bude postupovat dle přijatých nominačních principů na soutěže IDO, popř. může být na základě toho vyhlášena nominační soutěž.

SALSA PÁR – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)
BACHATA PÁR – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)
MERENGUE PÁR – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)

SALSA SÓLO – Children, Juniors, Adults
SALSA DUO – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)
BACHATA SÓLO – Children, Juniors, Adults
BACHATA DUO – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)
MERENGUE SÓLO – Children, Juniors, Adults
MERENGUE DUO – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)

COUPLE DANCE MALÁ SKUPINA – Children, Juniors, Adults
KARIBSKÉ SHOW SÓLO – Mini kids, Children, Juniors, Adults
KARIBSKÉ SHOW DUO – Children, Juniors, Adults, pro nominace na IDO budou SJ v Juniors rozděleny na Juniors 1 a Juniors 2 (POZOR, kdo chce mít možnost reprezentovat, aby i poté splňovali pravidlo, že tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky)

KARIBSKÉ SHOW MALÁ SKUPINA – Mini kids, Children, Juniors, Adults, Adults 2

VĚKOVÉ KATEGORIE:
MINI KIDS (mini věková kategorie – MINI): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší maximálně 8 let věku.
CHILDREN (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší maximálně 12 let věku.
JUNIORS (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší minimálně 13 let a maximálně 16 let věku.
JUNIORS 1 (juniorská věková kategorie 1 – JVK 1): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší minimálně 13 let a maximálně 14 let věku.
JUNIORS 2 (juniorská věková kategorie 2 – JVK 2): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší minimálně 15 let a maximálně 16 let věku.
ADULTS (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší minimálně 17 let věku.
ADULTS 2 (hlavní věková kategorie 2 – HVK 2): soutěžící, kteří v druhém kalendářním roce soutěžního roku dovrší minimálně 31 let věku.

Veškerá dueta (páry) a malé skupiny (s vyjímkou ADULTS 2) mohou zařadit do soutěžní jednotky soutěžící maximálně o tři roky mladší, než je daná věková kategorie, ne však více než 50% z celkového počtu soutěžících v SJ.
Tanečníci v duu, kteří nespadají do stejné věkové kategorie, mohou mít rozdíl věku max. o 3 roky.

POČET TANEČNÍKŮ:
SÓLO: 1 tanečník
DUO: 2 tanečníci – pohlaví nerozlišeno
PÁR: 2 tanečníci – muž a žena
KARIBSKÉ SHOW MALÁ SKUPINA: 3 – 7 tanečníků
COUPLE DANCE MALÁ SUPINA: 3 – 8 tanečníků

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
SALSA, BACHATA, MERENGUE PÁR: hudba organizátora 1:00 min. s přizpůsobením se konci hudební fráze ve všech kolech s výjimkou finálového kola. Hudba dle volby tanečníků zvolená pro finálové sólo předvedení délka 1:15 – 1:45 min.
SALSA, BACHATA, MERENGUE SÓLO, DUO: hudba organizátora 1:00 min.
KARIBSKÉ SHOW SÓLO, DUO: vlastní hudba, v předkolech 1:00 – 1:15, semifinále a finále 1:45 – 2:15 min.

MALÁ SKUPINA: vlastní hudba 2:30 – 3:00 minuty.

Plná verze pravidel ZDE