SPECIÁLNÍ DISCIPLÍNY

DISCIPLÍNY – POSTUPOVÉ SOUTĚŽE FORMACÍ:
FREE SHOW FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí, spojení libovolných tanečních stylů. Vytvořili jste choreo, které nelze zařadit? Pak je tato disciplína určena právě vám.
DANCE MIX FORMACE /začínající, hobby/ bez omezení věků a tanečních stylů.. Vytvořili jste choreo, které nelze zařadit a je složeno ze všech věkových kategorií, pak je tato disciplína určena právě pro vás.

VĚKOVÉ KATEGORIE:
DĚTI (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 12 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
JUNIOŘI (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 13 let a maximálně 16 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší nebo o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
DOSPĚLÍ (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 17 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší.

POČET TANEČNÍKŮ:
FORMACE: 8 – 24 tanečníků 

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
Formace:  2:00 – 4:00 minuty

Plná verze pravidel ZDE