ART DANCE – FORMACE, PRODUKCE

DISCIPLÍNY – POSTUPOVÉ SOUTĚŽE FORMACÍ A PRODUKCÍ:
CONTEMPORARY FORMACE /extraliga, 2. liga/ –  děti, junioři, dospělí
JAZZ DANCE FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí
BALET FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí
ART DANCE MALÉ FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí
ART SHOW FORMACE /extraliga, 2. liga/  –  děti, junioři, dospělí
ART SHOW PRODUKCE /extraliga/  –  bez omezení věků
DOSPĚLÍ 2 ART FORMACE /extraliga/ –  dospělí 2
HOBBY ART FORMACE /začínající, hobby/ –  mini 2, mini, děti, junioři, dospělí
HOBBY ART DANCE MALÉ FORMACE /začínající, hobby/ –  mini, děti, junioři, dospělí

VĚKOVÉ KATEGORIE:
MINI (mini věková kategorie – MINI): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 8 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
MINI 2 (mini věková kategorie 2 – MINI 2): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 6 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci. MINI 2 je věkovou podkategorií MINI, tedy vše, co platí pro MINI, platí zároveň i pro MINI 2, pokud není uvedeno jinak.

DĚTI (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 12 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
JUNIOŘI (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 13 let a maximálně 16 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší nebo o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
DOSPĚLÍ (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 17 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší.
DOSPĚLÍ 2 (hlavní věková kategorie 2 – HVK 2): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 31 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší. Až o 4 roky mladších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.

POČET TANEČNÍKŮ:
FORMACE: 8 – 24 tanečníků
MALÉ FORMACE: 8 – 12 tanečníků
PRODUKCE: 20 a více tanečníků

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
Formace, malé formace: 2:00 – 4:00 minuty
Produkce: 4:00 – 8:00 minut

Plná verze pravidel ZDE