SPECIÁLNÍ DISCIPLÍNY

DISCIPLÍNY POSTUPOVÉ:
FREESTYLE POM DANCE FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí. Libovolné taneční styly v kombinaci s technikou pompomů.
FREE SHOW FORMACE /extraliga/ –  děti, junioři, dospělí, spojení libovolných tanečních stylů.. Vytvořili jste choreo, které nelze zařadit? Pak je tato disciplína určena právě vám.
ZUŠ FORMACE /začínající, hobby/ –  mini, děti, junioři, dospělí – disciplína určena Základním Uměleckým Školám.
DANCE MIX FORMACE /začínající, hobby/ bez omezení věků a tanečních stylů.. Vytvořili jste choreo, které nelze zařadit a je složeno ze všech věkových kategorií, pak je tato disciplína určena právě pro vás.
HOBBY SHOW FORMACE DOSPĚLÍ S DĚTMI /začínající, hobby/ –  mini a dospělí dohromady
HOBBY GYMNASTIC FORMACE /začínající, hobby/ –  mini, děti, junioři, dospělí – Máte gymnastickou exhibici, která nesplňuje pravidla gymnastické asociace, my vám nabízíme tuto disciplínu bez povinných prvků.

VĚKOVÉ KATEGORIE:
MINI: soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 8 let věku.
DĚTI (dětská věková kategorie – DVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší maximálně 11 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící o 1 rok starší. Podmínkou je, že tito soutěžící mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci a zároveň jich může být ve formaci max. 5.
JUNIOŘI (juniorská věková kategorie – JVK): soutěžící, kteří v kalendářním roce konání soutěže dovrší minimálně 12 let a maximálně 15 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší nebo o 1 rok starší. O 1 rok starších tanečníků může být ve formaci max. 5 a mohou tvořit max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.
DOSPĚLÍ (hlavní věková kategorie – HVK): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 16 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší.
DOSPĚLÍ 2 (hlavní věková kategorie 2 – HVK 2): soutěžící, kteří dovrší v kalendářním roce konání soutěže minimálně 31 let věku. Do formace je možné zařadit i soutěžící maximálně o 4 roky mladší. Podmínkou je, že tito soutěžící mohou tvořit dohromady max. 50% z celkového počtu soutěžících ve formaci.

POČET TANEČNÍKŮ:
FORMACE: 8 – 24 tanečníků /HOBBY 3 – 24/
PRODUKCE: 25 a více tanečníků

DÉLKA VYSTOUPENÍ:
Formace, malé formace:  2:00 – 4:00 minuty
Produkce:  5:00 – 8:00 minut

Plná verze pravidel zde…