MČR 2021 ONLINE zrušení duet

CDM ON-LINE – informace

Vážení vedoucí tanečních kolektivů,
milí trenéři a tanečníci,

vzhledem k alarmující situaci ve sportovním prostředí je stabilita chodu všech sportovních klubů a organizací existenčně ohrožena. Věříme, že vzájemnou podporou a smysluplnou komunikací máme šanci vše zvládnout!

Oproti jiným sportům, máme možnost dočasně využít alternativy ON-LINE soutěží! V prosinci 2020 jsme rozjeli zkušební projekt „CHRISTMAS CUP“ ve spolupráci s TVCOM.CZ a CR PRODUCTION. Zde jsme získali potřebné zkušenosti a znalosti objemu práce s realizací on-line přenosu a nákladů s tím spojených.

Nyní pro Vás připravujeme MČR ON-LINE 2020 – SÓLO (DD, HH, EB) a po zlepšení stupně PES i MČR ON-LINE 2020 – DUO (DD, HH, EB) a dle poptávky i on-line soutěže pro další taneční styly.

Dovolujeme si Vám předložit odpovědi na nejčastější dotazy ohledně on-line projektů:

Proč byla zrušena disciplína DUO na MČR ON-LINE 2020?

Vzhledem ke změně vývoje na 5. stupeň PES, který omezuje možnost tréninků uzavřením sportovišť a styku více jak 2 osob, je disciplína DUO na MČR zrušena a přesunuta na jiný termín, nikoli zrušena definitivně! Jako národní svaz nemůžeme oficiálně podporovat případná porušování vládních nařízení stupně 5 PES (sdružování více jak 2 osob v našem případě duet 2 tanečníci + 1trenér/kameraman).

Proč je on-line soutěž organizovaná CDO placena (startovné, stream)?

Dle zkušebního projektu „CHRISTMAS CUP“, jsme zjistili výši nákladů na on-line projekt:

 • Příprava projektu
  Ø Stejná jako u klasické soutěže – propozice, infoservisy, grafické vizuály, soutěžní hudba, příprava podkladů a dat pro CR PRODUCTION –  zpracování přihlášek a soutěžních videí, startovní listiny, dramaturgie soutěže – scénáře, zajištění propagace na sociálních sítích, sčítací systém, zpracování výsledků….apod.
 • Stream služba – TVCOM.CZ
  Ø Placená služba + poplatek za každého diváka – počet diváků nelze odhadnout
 • CR PRODUCTION
  Ø Placená služba – virtuální studio – grafika, režie – technický tým (3 osoby), zvukař (hudební podkresy, ceremoniály), úprava soutěžních videí (korekce original zvuku hudby, vizualizace předkol do 4 oken, finále jednotlivá okna , slide s popisy soutěžních jednotek, slide s postupy, ceremoniály s videi vítězů…apod), režie on-line připojení (porota, hosté).
 • Porota
  Ø Honorář – porota (na MČR sedmičlenná), předkolavyhodnocuje s předstihem v jiný den (1 disciplína cca 30 – 60 min.) + hodnocení v den akce on-line.
 • Moderátor
  Ø Honorář, cestovné – v případě externího moderátora.

Dle výčtu objemu práce je zřejmé, že pokud chceme, aby se on-line soutěže co nejvíce přiblížily autentičnosti oficiální soutěže CDM, nikoli fb soutěži „Z obýváku“, je nezbytné zaplatit náklady.

Pro Vaši představu:

 • On-line soutěž v délce půl dne – náklady minimálně 50 000,-
 • On-line soutěž celodenní – náklady minimálně 100 000,-
 • Zkušební projekt „Christmas cup“ vysílaný 12.12. 2020 by měl příjem ze startovného 30 000,- při účasti 200 tanečníků.

Proč platí stream i tanečníci?

 • Bohužel nejde oddělit tanečníky od diváků vzhledem ke sledování soutěže z domova, kdy soutěž sleduje celá rodina.

Proč náklady na akci nezaplatí CDO?

 • Tíživá situace dolehla na kluby i svazy! Tak jako ve svých klubech máte členy, kteří Vás podporují v dobrých i zlých dobách, tak i CDO má ohroženou svou existenční stabilitu a jedině řádní členové a zájemci o prozatímní on-line projekty pomohou odvrátit případné ukončení činnosti CDO.
 • V současné době CDO nemá prostředky na to, aby tyto motivační on-line projekty zajistila z vlastních zdrojů, což nás velmi mrzí!

Příslib lepších časů máme výhledově „proočkováním“ populace a zlepšením stupně PES.

Nezbývá než věřit, nevzdávat se a plánovat improvizovaně v návaznosti na vládní nařízení!

PS: Záznam z již proběhlého CHRISTMAS CUP 2020 můžete shlédnout zde…

 

Držme si pěsti!

 

Publikováno v Akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *